DENTAL CENTRUM - Technológie

Stomatologická súprava Diplomat

Vďaka revolučným stomatologickým súpravám Diplomat môžeme svojim pacientom ponúknuť skutočne exkluzívnu starostlivosť – či už sa jedná o preventívne vyšetrenie alebo o náročný dentálny zákrok. Ich technická úroveň, ergonómia a progresívny dizajn sú zárukou tej najvyššej kvality, ktorá posúva naše dentálne centrum o niekoľko evolučných krokov pred bežné zubárske ordinácie. Stali sme sa súčasťou evolúcie a ponúkame svojim pacientom starostlivosť budúcnosti.
Intraorálny RTG prístroj Ezray premium

Dnešná moderná stomatológia sa nezaobíde bez RTG diagnostiky. Je pre nás samozrejmé používať takéto prístrojové vybavenie v našom dentálnom centre. Pri našej práci používame intraorálny digitálny RTG prístroj. Digitálna technológia umožňuje skrátiť čas vyšetrenia a znížiť dávku ožiarenia pacienta. Výsledok vyšetrenia sa v priebehu niekoľkých sekúnd zobrazí na monitore v podobe digitálnej RTG snímky vo vysokom rozlíšení.
Air-flow piezon master

Špičkový pieskovací prístroj od švajčiarskeho výrobcu, prispôsobený na supra aj subgingiválne odstraňovanie povlaku, pigmentácií a leštenie zubov aj v najhlbších parodontálnych vačkoch. Čistenie zubov nebolo nikdy také dokonalé ako teraz. Zuby sú čisté a získajú svetlejší odtieň. Ďasná budú zdravšie a bez zápalu. Dentálna hygiena vykonávaná profesionálmi je nevyhnutná pre dobré orálne zdravie. Prístroj má špeciálny násadec a zásobník prášku pre supragingiválne čistenie s originálnou technológiou Air-flow a špeciálny násadec a zásobník prášku pre subgingiválne čistenie s unikátnou a patentovanou technológiou Perio-flow. Regulácia vody a prášku, voľba supragingiválneho alebo subgingiválneho režimu pomocou prehľadného a hygienického dotykového panelu pre maximálny komfort práce a bezpečnosť.
Endomotor Vdw gold reciproc s integrovaným apexlokátorom

Špičkový endomotor s integrovaným apexlokátorom, ktorý umožňuje rotačnú preparáciu koreňového kanálika ako aj inovatívnu recipročnú preparáciu. Špeciálne nastavenie pre systém Reciproc s komfortnou funkciou reverzného pohybu. Prístroj neustále meria dĺžku koreňového kanálika čo je dôležité pre presnosť a bezpečnosť preparácie. Apical Auto Stop/funkcia automatického zastavenia pri dosiahnutí apexu. Automatické bezpečnostné funkcie : Auto-Stop-Reverse; špeciálny ANA program na kanáliky s komplikovanou anatómiou.
Prístroj na plnenie koreňových kanálikov EQ Master

Je špičkový prístroj, ktorý používame na plnenie koreňových kanálikov. Najprv sa zavedie do koreňového kanálika gutaperčový čap s MTA pastou na hrote. Ten sa následne upraví perom a potom sa vertikálne kondenzuje. Celý koreňový kanálik je následne vyplnený tekutou gutaperčou. To umžňuje vyplniť koreňový kanálik rešpektujúc jeho anatómiu. Celosvetovo prvý patentovaný bezdrôtový prístroj na 3D plnenie koreňových kanálikov. Spája laterálnu a vertikálnu kondenzáciu čo ho robí jedným z najdokonalejších prístrojov na plnenie koreňových kanálikov.
Beliaca lampa Beyond

Bieliaca lampa od renomovaného amerického výrobcu. 3 desatminútové cykly vybielia priemerne o 8-12 odtieňov v škále VITA. Studené svetlo, dokonale filtrované cez 12 000 optických vlákien s celkovou dĺžkou 2 km a cez 30 ochranných vrstiev na šošovke zabezpečia dokonalú ochranu zuba pred prehriatím a následným poškodením. Systém Beyond výrazne urýchľuje bieliaci proces, zvyšuje frekvenciu rozkladu účinných látok, ktorých produkty urýchľujú oxidáciu zložiek zodpovedných za zafarbenie zuba (pigmenty,škvrny). Nakoniec zuby získajú biely, žiarivý odtieň.
Výplňové materiály

Na našom pracovisku používame len tie najlepšie materiály od svetových renomovaných výrobcov. Kompozitný materiál, ktorý sa podobá prirodzenému zubu, čím získame spoľahlivé rekonštrukcie s dlhodobou životnosťou a perfektnou estetikou. Je univerzálne použiteľný v oblasti predných a bočných zubov. Inteligentný systém farieb obsahuje nové odtiene (Admira fusion,Grandioso, IPS empress direct).